O nas

Witamy na stronie najpogodniejszych przewodników po Stolicy! Warszawa jest niezwykłym, pogodnym miastem, choć nie wszyscy to dostrzegają.

Aby lepiej ją poznać, trzeba trafić na takiego przewodnika, który pokaże nie tylko standardowe trasy i obiekty, ale również inne ciekawe miejsca. Nie będzie sypać suchymi faktami, datami i nazwiskami, ale opowie historie o ludziach, którzy tutaj żyli i zostawili swój ślad, niekonieczny widoczny na pierwszy rzut oka. Bo przecież na historię składają się nie tylko te wielkie i epokowe wydarzenia, ale też i te małe, dotyczące poszczególnych osób i mieszkańców, ich przeżyć.

Pozostaje kwestia podania tych historii: dobra i ciekawa opowieść jest jak ulubiona przyprawa. A jeśli jeszcze okrasi się ją uśmiechem, anegdotą to każda wizyta w Syrenim Grodzie będzie niezapomniana. Aż do zakochania.

Na stronie znajdują się informacje w wersji skondensowanej, mają one tylko pomóc w podjęciu decyzji, by zacząć ją poznawać razem z nami. Nic przecież nie zastąpi żywego słowa.