Wycieczki tematyczne

FRYDERYK CHOPIN w WARSZAWIE

Warszawa, to miasto Fryderyka Chopina, które go ukształtowało, miejsce dorastania, edukacji.
Trasę wycieczki wyznaczają grające ławeczki, od pl. Krasińskich po Łazienki Królewski.

Czas wycieczki: 2 – 3 h, przy grupach powyżej 50 osób polecamy zestawy słuchawkowe lub drugiego przewodnika

SZLAKIEM „LALKI” BOLESŁAWA PRUSA

Krakowskie Przedmieście i Aleje Ujazdowskie, to tam najczęściej bywają bohaterowie najsłynniejszej warszawskiej powieści. Bolesław Prus i jego „Lalka” ukazuje Warszawę z czasów pozytywizmu. I tymi ulicami biegnie szlak „Lalki”, czasami obija w stronę Wisły.

Czas wycieczki: 2 – 4 h, przy grupach powyżej 50 osób polecamy zestawy słuchawkowe lub drugiego przewodnika

WARSZAWA MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE

Maria Skłodowska- Curie- najsłynniejsza warszawianka: Każde swoje wystąpienie zaczynała od słów „ urodziłam się w Warszawie”. Spędziła tutaj dzieciństwo, młodość, śladów jej bytności odnajdziemy wiele, również z czasów, gdy odwiedzała stolicę, jako słynna uczona. Trasa od pomnika uczonej na Nowym Mieście, muzeum (dom, w którym się urodziła), Krakowskie Przedmieście i Ogród Saski.

Czas zwiedzania: razem z Muzeum 4 h. Przy grupach powyżej 50 osób polecamy zestawy słuchawkowe lub drugiego przewodnika.

WARSZAWSKIE ZOO

Warszawski ogród zoologiczny znajduje się na praskim brzegu Wisły. Jego mieszkańcami są przedstawiciele ponad 500 gatunków, w tym unikalnych i nie występujących w innych polskich ogrodach. Jest to idealne miejsce na rekreację zarówno w gronie rodzinnym jak i dla uczestników wycieczek zorganizowanych. Warto skorzystać z wykształcenia i doświadczenia przewodnika naszej firmy, który opowie o zwierzętach tam żyjących, ich zwyczajach a nawet imionach.

Czas wycieczki: 2 – 4 h. Przy grupach powyżej 50 osób polecamy zestawy słuchawkowe lub drugiego przewodnika.

SZLAKIEM NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku, to bardzo ważna data w naszej historii, dużo tego dnia działo się na ulicach Warszawy. Centrum wydarzeń było wokół Zamku Królewskiego, tu zaczyna się spacer, a kończy przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Czas wycieczki: 2h, przy grupach powyżej 50 osób polecamy zestawy słuchawkowe lub drugiego przewodnika.

Skontaktuj się z nami poprzez formularz

lub zadzwoń — +48 882 421 435

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

4 + 1 =