MUZEUM JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO w SULEJÓWKU

Sulejówek jednoznacznie kojarzy się z marszałkiem Piłsudskim, to tu nareszcie wraz z rodziną miał swój azyl. Dzisiaj oprócz historycznego ogrodu i dworku „Milusin” , gdzie udało się otworzyć ducha tego miejsca. Zapraszamy do Muzeum, które ukazuje postać Józefa Piłsudskiego w wielu aspektach, od dzieciństwa po jego dziedzictwo. Obejmuje ono 5 galerii biograficznych oraz galerię Symbol. Pośród eksponatów jest wiele osobistych pamiątek, a narracja zawiera również te, niezbyt chwalebne momenty działalności.

Czas zwiedzania: Milusin 1 h, Muzeum 2 h, grupa 15 – 17 osób.

MUZEUM NARODOWE

Największe i najważniejsze polskie muzeum. Można tutaj obcować z malarstwem, rzeźbą i starożytnymi artefaktami, W galeriach eksponowane są dzieła wielkich polskich malarzy, chociażby Matejko, Gierymski, Chełmoński, Boznańska czy Malczewski. Galeria Faras (unikat na skalę światową) prezentuje malowidła z chrześcijańskiej świątyni, odkrytej w piaskach Sudanu. Zaskoczeniem dla wielu są eksponaty z Galerii polskiego wzornictwa. Muzeum można zwiedzać na wiele sposobów, np.: trasa arcydzieł czy konkretnych epok.

Czas zwiedzania: 2 h, grupa do 25 osób.

MUZEUM WARSZAWY

Kamieniczki północnej strony Rynku Starego Miasta są siedzibą Muzeum Warszawy. Opowiada ono historię miasta poprzez 21 gabinetów tematycznych, rzeczy warszawskie przybliżają historię ludzi i miasta. Archeologia, plany, mapy, pomniki, pamiątki, długo by wymieniać. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Uzupełnieniem powyższego są dwie ekspozycje znajdujące się w oryginalnych, średniowiecznych piwnicach: Dane warszawskie oraz Dzieje kamienic mieszczących Muzeum.

Czas zwiedzania: 2 h, grupa do 25 osób.

MUZEUM KATYŃSKIE

Zbrodnia katyńska przez pół wieku owiana była tajemnicą, od początku towarzyszyło jej kłamstwo, ale też trud i odwaga tych, którzy nie chcieli i nie mogli o ofiarach mordu zapomnieć.
Otwarte w 2015 roku w kaponierze warszawskiej Cytadeli Muzeum poprowadzi nas ścieżką historyczną, od przyczyn po ujawnienie w 1990 roku prawdy, kto tego mordu dokonał. Ogromny ładunek emocjonalny mają relikwiarze, gdzie eksponowane są artefakty wydobyte z dołów śmierci, gdzie Sowieci grzebali ciało pomordowanych. One nigdy nie miały być odkryte.

Czas zwiedzania: 2 h, grupa do 30 osób.

 

ZAMEK KRÓLEWSKI w Warszawie

Gmach Zamku zniszczony podczas powstania warszawskiego. O jego odbudowie zdecydowano dopiero w 1971 roku. Dzięki poświęceniu warszawiaków można w nim podziwiać wiele oryginalnych dzieł sztuki i elementów zdobień. Ratowano je z narażeniem życia. Wizyta na Zamku to niezwykła lekcja historii, Zamek był świadkiem triumfów Rzeczypospolitej, dzielił z nią tragiczne losy. Dzieje państwa przeplatały się z losami mieszkańców królewskiej rezydencji. O tym wszystkim można się dowiedzieć oglądając apartamenty króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i sale sejmowe. Przekaz zawsze dostosowany do wieku naszych Gości.

Czas zwiedzania: 2 h, grupa do 30 osób. Obowiązkowe zestawy słuchawkowe.

Skontaktuj się z nami poprzez formularz

lub zadzwoń — +48 791 200 817

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

6 + 6 =